7°C mgła

Robot planetarny - pomoc na święta

Handel i usługi, Robot planetarny pomoc święta - zdjęcie, fotografia

Święta są już tuż tuż, ale jakie święta w Polsce bez najróżniejszych ciast na słodko, na słono oraz ciasteczek. Wszystko jest już pewnie od dawna zaplanowane, ale jak ze wszystkim zdążyć? Jak zrealizować wszystkie te plany na stół pełny przepysznych dań? Niezastąpioną pomocą w każdej kuchnie jest robot planetarny! Potrafi zrobić za Was najbardziej czasochłonną część pracy i zwolni ręce, żeby zająć się przygotowaniem innych dań.

Specjalnie dla Was sklep Neopunkt RTV AGD Dora przygotował poradnik w wyborze najlepszego robota kuchennego tak, żeby stosunek jakości do ceny był najodpowiedniejszy. Wszystkie sprzęty, które będziemy porównywać znajdziecie na stronie neopunkt.pl w atrakcyjnych cenach.

Ceny robotów planetarnych wahają się od 300 do 2200 zł, a więc oferta jest duża. Najciekawsze oferty znajdziemy natomiast, jak zawsze, w złotym środku. Skupimy się na przedziale cenowym 600-700 zł, ponieważ szukamy dobrego sprzętu, który będzie służył nam długo i posiada wszystkie potrzebne funkcje.

Pierwszą bardzo ciekawą ofertą sklepu Dora RTV AGD jest BOSCH MUM 4856 EU. Posiadając ogromną liczbę załączonych dodatków ten robot potrafi mieszać, ubijać, ugniatać, miksować, szatkować, mielić, wyciskać i rozdrabniać, czyli potrafi wszystko i ciut więcej. Ma 600 W mocy, 4 prędkości, 0,75l pojemności malaksera oraz 2,5l pojemności misy - zmieści 2,7 kg ciasta. Parametry te nie prezentują go w tej klasie cenowej najlepiej, ale za to mamy małą wagę - 5,57 kg oraz wielkie mnóstwo najróżniejszych dodatków, które niewątpliwie ułatwią nam pracę w kuchni.

Drugim modelem wartym Waszej uwagi jest ZELMER ZFP1100C. Ten robot planetarny w odróżnieniu od niektórych modeli potrafi naprawdę wykonywać ruchy planetarne w czasie miksowania, co polepszy jakość ciasta oraz zmniejszy czas miksowania. W szybkiej i skutecznej pracy temu modelowi pomoże również dość duża moc, wynosząca 1000W. Zelmer posiada większą pojemność misy. Zmieści się w niej już 4l. Waga jest, co prawda, większa - 7,7 kg, ale mamy tu już 12 stopni prędkości zamiast 4. Ogromnym minusem tego sprzętu jest, niestety, bardzo mała ilość wyposażenia. Na tym robocie możemy tylko mieszać, ubijać i ugniatać.

Opcją wręcz idealną i stale dostępną w RTV AGD Dora jest model KENWOOD KM288. Sprzęty tej firmy znajdziemy m.in. wśród tych najdroższych, jeśli chodzi o roboty planetarne i właśnie przez to oferty KENWOOD są bardzo dobrze dobrane również w tych średnich przedziałach cenowych. W tym modelu mamy aż 1200W mocy, tylko 4,5 kg wagi (najniższa waga) i pojemność misy aż 4,3l! Malakser ma 1,2l pojemności, co też przewyższa przeciętne parametry. Nie zabrakło również wyposażenie. Na tym sprzęcie zrobimy nawet więcej niż na modelu Bosch-u, ponieważ oprócz wszystkich wymienionych już funkcji, posiada również trzepaczkę, co jest miłym dodatkiem. Ilość stopni prędkości jest tu pośrednia i wynosi 6, natomiast ten model posiada specjalną płynną regulację prędkości, co będzie dodatkowo zapobiega osadzaniu się np. ciasta na pokrywce zabezpieczającej. Bardzo przemyślanym jest również mechaniczne sterowania, ponieważ wiadomo, że w czasie gotowania nie ma czasu na ciągłe mycie i suszenie rąk a elektroniczny panel sterowanie nie zawsze jest przyjazny naszym brudnym rękom.

Wszystkie wyżej wymienione roboty planetarne są dobrym wyborem, ale nie zawsze znajdziecie je w tak atrakcyjnych cenach jak w sklepie Dora RTV AGD w Warszawie Falenicy (można zamawiać przez Internet!)

Neopunkt RTV AGD Dora

Bystrzycka 55, 04-921 Warszawa

tel: 22 815 32 84  godz. otwarcia pn-pt 10:00-18:00, sb 10:00-14:00

http://neopunkt.pl

Robot planetarny - pomoc na święta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się