11°C bezchmurnie

Wybierz najlepszy ekspres do kawy z Neopunkt Falenica

Najlepsze ekspresy do kawy tylko w Dora Falenica

Lato już na dobre się skończyło i zbliżają się zimne i ciemne jesienne poranki. Jak tu iść do pracy w takich warunkach? Bardzo pomocna może okazać się dobra kawa. A dla jej przygotowania najlepiej zaopatrzyć się w ekspres. Jest wiele rodzajów ekspresów, między innymi kolbowe, kapsułkowe i automatyczne. Wszystkie z nich znajdziemy na terenie Falenicy w sklepie Neopunkt. Jak jednak wybrać dobrze?

Spójrzmy na ekspresy kolbowe. Ich działanie jest dość proste: posiadają one pojemnik zamontowany na charakterystycznej dźwigni, do którego wsypuje się zmieloną kawę. Następnie należy wcisnąć przycisk i gorąca woda zacznie przelewać się przez porcję kawy, po czym gotowy napój wpada prosto do filiżanki. Należy pamiętać jednak, żeby dobrze ubić kawę w pojemniku, gdyż inaczej nie będzie miała pełnych walorów smakowych. Po przygotowaniu napoju trzeba opróżnić i umyć kolbę. Zaletą tych ekspresów jest dość niska cena (w przypadku modeli do użytku domowego, profesjonalne są już znacznie droższe) i możliwość przygotowania wysokiej jakości kawy. Wadą jest potrzeba czyszczenia po każdym zaparzeniu oraz ręczne mielenie kawy – lub kupowanie zmielonej. Ekspres AMICA CT 3011 to świetny model tego urządzenia. Wytwarza ciśnienie 15 barów, jego moc wynosi 1400 W ma możliwość spieniania mleka i posiada dwuletnią gwarancję. Zaletą jest też fakt, że producentem jest polska firma Amica. W sklepie Neopunkt ekspres kosztuje jedynie 349 złotych.

Kolejnym rodzajem ekspresu jest kapsułkowy. Zaparza on napój z kawy zamkniętej w specjalnych kapsułkach. Niektóre ekspresy mają też możliwość przygotowania herbaty czy gorącej czekolady z takich kapsułek. Przygotowanie napoju jest bardzo proste: wystarczy włożyć kapsułkę i wcisnąć przycisk. Nie ma też potrzeby częstego czyszczenia ekspresu. Wadą tych urządzeń jest – jak mówią niektórzy – gorszy smak napoju. Poza tym kapsułki są stosunkowo drogie. Za to samo urządzenie jest dość tanie i łatwe w użyciu. Na przykład ekspres Nescafe Dolce Gusto KP1301, o ciśnieniu 15 barów, z regulacją wysokości i dołączonym pakietem sześciu kapsułek gratis kosztuje w sklepie Neopunkt tylko 399 złotych.

Są jeszcze ekspresy automatyczne. Nie mają one kolby i nie korzystają z kapsułek, ale wsypuje się do nich ziarna kawy, które są mielone na bieżąco. Gwarantuje to najwyższą jakość i najlepszy smak napoju. Niestety są to ekspresy zdecydowanie najdroższe, a niektórzy amatorzy kawy zarzucają im też większą automatyzacje niż w przypadku odmiany kolbowej. Z drugiej strony brak potrzeby czyszczenia po każdym użyciu jest dużym ułatwieniem. Bezsprzecznie też świeżo mielona kawa jest najlepszą z możliwych. Doskonałym przykładem takiego ekspresu jest PHILIPS EP3550/00. Jest to najwyższej jakości ekspres, przygotowujący wszelkie rodzaje kawy. Może pomieścić 1,8 litra wody i 250 g ziaren, dzięki czemu nie trzeba zaopatrywać go bardzo często. Jest też wyposażony w liczne programy, technologie i opcje specjalne. W doskonałej cenie znajdziemy go w sklepie Neopunkt w Falenicy.

Wszystkie rodzaje ekspresów oraz innego sprzętu RTV i AGD, a także porady specjalistów znajdą Państwo sklepie Neopunkt przy Bystrzyckiej 55. Zapraszamy!


Dane kontaktowe:
Neopunkt Dora Falenica, ul. Bystrzycka 55, Warszawa
Neopunkt.pl
Facebook
Tel: 22 815 32 84, Email: [email protected]

ekspres do kawy, niedrogo, dobry ekspres do kawy, parzenie kawy, ekspres do kupienia, tanio, tani i dobry ekspres, neopunkt, dora, falenica, ekspres do kupienia na pradze, ekspres, praga południe - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się