Wiadomości

 • Modernizacja Traktu Lubelskiego: Tak, ale nie odrazu.

  Nie jest tajemnicą, że mieszkańcy  Wawra a także  kilku innych  dzielnic sąsiednich, położonych wzdłuż linii  Otwockiej, od dawna nie kryją niezadowolenia z obecnej jakości   Traktu Lubelskiego. Lecz oto dobra wiadomość – na horyzoncie pojawiły się pewne plany, które prawdopodobnie odmienią obecny stan rzeczy i znacznie poprawią nienajlepszą kondycję ulicy . I tak bowiem Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom rozgoryczonych użytkowników trasy, organizując przetarg na budowę Traktu pomiędzy ulicami Zwoleńską i Borowiecką. Ta w najwyższym stopniu godna tego, aby ją docenić  inicjatywa natrafiła jednak na pewne trudności. Problem wynika z tego, że każda z trzech złożonych do tej pory ofert przekracza przyjęty przez ZMID budżet o co najmniej 4 mln zł. W świetle powyższych faktów ZRIM postanowił wystąpić do Rady Miasta o zwiększenie budżetu, który został uprzednio zaplanowa


 • Falenicka muzyczna uczta w wykonaniu znakomitych Warszawskich chórów.

  Wawerskich melomanów zachęcamy, aby w najbliższą niedzielę 9 września o godz. 19.00,  wybrali się do falenickiego Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa  przy ul. Narcyzowej 18, gdzie odbędzie się ostatni z Falenickich Koncertów Letnich. Zwieńczeniem cyklu będzie występ połączonych chórów Via Musica i Sursum Corda. Artyści zaprezentują  niezwykle rzadko wykonywaną Mszę Polską autorstwa Jana Maklakiewicza. Napisany w 1944 r. utwór słynie z niezwykle wzniosłego charakteru o nacechowaniu patriotycznym. Na organach zagra dla Państwa Anna Łulaszewska, dyrygować natomiast będą Emilia Melon oraz Sławomir Łobaczewski.


 • Nowo powstały Żlobek przy ul.Trakt Lubelski ogłasza nabór.

  Mamy przyjemność poinformować, że decyzją Zespołu Żłobków m.st. Warszawy, z dniem 5 września rozpoczął się nabór do nowo wybudowanego Żłobka nr 64 przy ul. Trakt Lubelski 59. Aby uzyskać  szczegółowe informacje dotyczące zapisów, takie jak ilość dostępnych miejsc czy wymagane kryteria wiekowe, należy zapoznać się ze stroną  www.zlobki.waw.pl. Znajdują się one w zakładce ZAPISZ DZIECKO. Rodzice powinni jednak mieć na uwadze, że Zespół Żłobków m.st. Warszawy ma prawo dokonać zmian w uprzednio opublikowanym harmonogramie, zredukować ilość przewidzianych grup lub dokonać innych modyfikacji jeśli pojawi się taka potrzeba. Ponadto do dn. 5 października wszystkie sprawy dotyczące rekrutacji do powyższej placówki będą procedowane w Żłobku nr 41 znajdującym się przy ul. Potockich 107.


 • Otwarcie nowwego Klubu Seniora w Wawrze.

  Wawerski Aktywny Sprawny Senior oraz Klub Senior+ : taką nazwę noszą dwa programy, w ramach których 3 września otwarty został nowy Klub Seniora. Nowe centrum rekreacji, rozrywki i spotkań miejscowych nestorów znajduje się na drugim piętrze budynku przy ul. Błękitnej 32  nad nowo otwartą biblioteką. W budynku naturalnie znajduje się winda. Aktualny plan zajęć klubu wszedł w życie 3 września  i  uwzględnia takie aktywności jak:                       - Zajęcia ruchowe: nordic-walking, basen, gimnastyka                     - Warsztaty plastyczne, florystyczne, decoupage etc.                     - Klinika pamięci     &


 • Dzielnica Wawer zadba o przybory szkolne dla pierwszoklasistów

  Rodzice tegorocznych pierwszoklasistów, stojący przed niełatwym zadaniem zaopatrzenia swoich dzieci w niezbędny do rozpoczęcia nauki „ekwipunek”, mogą tym razem  odetchnąć z ulgą. Rada i Zarząd Dzielnicy Wawer podjęła bowiem decyzję o zaopatrzeniu debiutujących  w tym roku  w roli uczniów młodych ludzi, w bezpłatną wyprawkę w postaci tornistra zawierającego niezbędne przybory szkolne oraz materiały plastyczne. Władze dzielnicy mają nadzieję, że inicjatywa ta pozwoli rodzicom  poświęcić cały dostępny czas na przygotowanie i wsparcie swoich pociech w tym przełomowym  momencie, zamiast marnować energię na nerwowe przeczesywanie sklepowych półek. To z kolei, jak sądzą decydenci, pozwoli dzieciom na rozpoczęcie życia szkolnego w sposób przyjazny i nieinwazyjny. Wyprawka zostanie wręczona pierwszoklasistom w szkołach do których będą oni uczęszczać, 3 września 2018 r.  


 • Miłośnicy rowerów wyruszą "Śladami Ciuchci"

  Z okazji 104 rocznicy otwarcia odcinka trasy kolejki wąskotorowej na linii Wawer-Karczew, 9 września odbędzie się rajd rowerowy „Śladami Ciuchci”.  Oprócz samego przejazdu zarząd dzielnicy postanowił również odrobinę pobudzić kreatywność mieszkańców – chętni będą mogli  wystawić swoje jednoślady do rywalizacji w konkursie na „najbardziej odjechany rower”. Na zakończenie imprezy muzycznych wrażeń dostarczy uczestnikom zespół Bum Bum Orkiestra.


Korki - mapa online


Aktualne natężenie ruchu w Wawer Warszawa
szybko           wolno

Ogłoszenia

Baza Firm

Pogoda Wawer Warszawa


17°C

  lekkie zachmurzenie

 • ciśnienie: 1016 hPa
 • wiatr: 5.1 m/s
 • wschód: 06:21:50
 • zachód: 18:32:51

pełna prognoza pogody

pełna wersja portalu