24°C bezchmurnie

Tężnia już otwarta, będą kolejne!

Zdrowie, Tężnia otwarta będą kolejne! - zdjęcie, fotografia

W sobotę, 1 lipca została oddana do użytku tężnia solankowa. Mieszkańcy Marysina, ale i całego Wawra będą mogli korzystać z jej dobrodziejstw codziennie. Solanka, która została przywieziona z najbardziej znanej tężni w Ciechocinku, spływa po gałęziach wypełniających specjalną konstrukcję z drewna. W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni mieszkańcy oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego. Wstęgę podczas otwarcia przecięli burmistrz Wawra Łukasz Jeziorski, pomysłodawczyni tężni w Marysinie – radna Joanna Buczyńska, wiceprzewodnicząca Rady miasta stołecznego Warszawy Ewa Masny Askanas, zastępca burmistrza Leszek Baraniewski i dzielnicowy radny Jerzy Debert.

Otwarciu tężni towarzyszył piknik osiedlowy, który odbył się przy ulicy Starego Doktora na terenie zespołu boisk „Syrenka”.

Sylwester Rudziński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wawrze zapewnił, że w innych częściach dzielnicy także planowane jest stworzenie tężni. Jedna z nich ma stanąć w Nadwiślu na terenie rekreacyjno-sportowym, druga zaś nieopodal pływalni w Aninie.

Fot./Źródło: Urząd Dzielnicy Wawer

Tężnia już otwarta, będą kolejne! komentarze opinie

  • gość 2017-07-18 11:59:05

    Prawie jak w Konstancinie... :)

Dodajesz jako: Zaloguj się