17°C lekkie zachmurzenie

Wkrótce nowa ścieżka biegowa w okolicy kanału Nowe Ujście

Bieganie, Wkrótce ścieżka biegowa okolicy kanału Ujście - zdjęcie, fotografia

Miasto oraz Urząd Dzielnicy Wawer ponownie wychodzą naprzeciw potrzebom swoich mieszkańców, tym razem miłośników zdrowego trybu życia. I oto bowiem przy ul. Lucerny postanowiono  wyznaczyć ścieżkę biegową. Ma ona prowadzić wzdłuż kanału Nowe Ujście(powstałego z kanałów Wawerskiego, Zagoździańskiego oraz Nowa Ulga), następnie w prawo w kierunku Traktu Lubelskiego i stamtąd ponownie w prawo, powracając w ten sposób do początku i tym samym zamykając trasę.

Położenie ścieżki ma swoje uzasadnienie –  będzie ona niemal całkiem omijać znajdujące się w tym obszarze wzniesienia, co uczyni ją bardziej przystępną dla potencjalnych użytkowników. Ponadto w okolicach ul. Lucerny będzie przebiegać w bardzo bliskiej odległości od drewnianej siłowni plenerowej, co dla  mieszkańców dzielnicy będących miłośnikami sportu w rozmaitych jego formach,  stanowić będzie zapewne dodatkowe udogodnienie.

Przygotowania samej trasy wzięły na siebie Lasy Miejskie Warszawa, podczas gdy Urząd Dzielnicy zadba, aby ścieżka na całej długości była odpowiednio oznakowana oraz podzielona  za pomocą słupków odległościowych na 200-metrowe odcinki.

 

Wkrótce nowa ścieżka biegowa w okolicy kanału Nowe Ujście komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się