9°C mgła

To już pewne - pumptruck w tym roku!

Rower, pewne pumptruck roku! - zdjęcie, fotografia

To juz pewne - rowerowy pumptrack powstanie w Wawrze. Zarząd dzielnicy podpisał umowę z wykonawcą na projekt i budowę toru przy ul. Skalnicowej i Cyklamenów.  Obiekt ma być gotowy w drugiej połowie roku. Powstanie w ramach budżetu partycypacyjnego.

Pumptruck to innowacyjny, zdobywający niezwykłą popularność na świecie rowerowy plac zabaw przeznaczony do zbiorowej rekreacji. Jazda po torze polega na wykonywaniu intuicyjnych i skoordynowanych ruchów ’góra– dół’, dzięki którym poruszanie się po torze może odbywać się bez pedałowania.

PUMPTRACK jest obiektem stanowiącym idealne połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu. Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów jak i całych rodzin. Pomaga także w zacieraniu różnic pokoleniowych oraz budowaniu dobrych relacji. Sport ten wyrabia refleks, zmysł równowagi, pewność siebie, obycie ze sprzętem rowerowym oraz kondycję fizyczną będąc jednocześnie bezpieczną zabawą na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy jest przejezdny na zróżnicowanych prędkościach zarówno dla małych rowerków dziecięcych jak i dużych rowerów górskich.

 

 

 

 

 

 

Źródło:UD

To już pewne - pumptruck w tym roku! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się