7°C mgła

Wawer na drugim miejscu eko-rangingu dzielnic Warszawy

Zieleń, Wawer drugim miejscu rangingu dzielnic Warszawy - zdjęcie, fotografia

Coraz częściej kupując mieszkanie patrzymy na całą okolicę. Czyste powietrze, drogi, natężenie ruchu i zieleń. To wszystko w warszawskich dzielnicach podsumował portal morizon.pl i wyniki swoich analiz przedstawił w rangingu. Jego niekwestionowoanym liderem jest Wesoła, a na drugim miejscu uplasował się Wawer. Co spece od nieruchomości zauważyli w naszej dzielnicy?

Dzielnica o znanych właściwościach klimatycznych i uzdrowiskowych. Idealne miejsce do zamieszkania dla wielbicieli zieleni i życia bliskiego naturze, choć może niekoniecznie w pobliżu Wału Miedzeszyńskiego – głównej ulicy przejazdowej tej dzielnicy. Jak w uzdrowisku poczujemy się raczej w okolicach Radości czy Anina, dzięki bliskości Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i w korytarzu powietrznym Wisły.

Jeśli chodzi natomiast o zaopatrzenie w zdrową żywność, mieszkańcy Wawra chętnie korzystają z Bazaru Szembeka znajdującego się na pobliskiej Pradze Południe.

Najważniejsze eko-zalety: bliskość lasu sosnowego i związany z nim mikroklimat, mniejsze natężenie hałasu w porównaniu do innych dzielnic Warszawy.

 

 

 

 

 

źródło: morizon.pl

foto: googlemaps

Wawer na drugim miejscu eko-rangingu dzielnic Warszawy komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-08-08 23:31:41

    Mieszkańcy Wawra w zdrową żywność to prędzej zaoparzą się na targu w falenicy niż na Szembeku

Dodajesz jako: Zaloguj się