17°C lekkie zachmurzenie

Bilet warszawiaka. Od września taniej w 2.strefie

Komunikacja, Bilet warszawiaka września taniej strefie - zdjęcie, fotografia

Dobra wiadomość dla mieszkańców Warszawy rozliczających się z podatku dochodowego w stolicy - z początkiem nowego roku szkolnego bilet warszawiaka oraz młodego warszawiaka zyskają ważność zarówno w 1 jak i 2 strefie biletowej.

Nowa taryfa dotyczyć będzie biletów imiennych, 30- i 90-dniowych. Z szacunków ratusza wynika, że pasażerowie podróżujący regularnie pomiędzy strefami będą mogli dzięki tej zmianie zaoszczędzić na przejazdach kwoty rzędu kilkuset złotych - w przypadku osób korzystających z biletów 30-dniowych będzie to aż 816 zł. w skali roku.

Aby jednak otrzymać e – hologram, uprawniający do zakupu biletów objętych nową taryfą, należy uwiarygodnić się jako osoba odprowadzająca składki w Warszawie. Można to uczynić za pomocą jednego ze stosownych dokumentów:

 

- pierwszej strony złożonego PIT-u za 2017 rok ze stemplem warszawskiego urzędu skarbowego poświadczającej rozliczenie podatku,

- urzędowego poświadczenia odbioru wydanego przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO) wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego składanego drogą elektroniczną i wygenerowanym numerem dokumentu zgodnym z identyfikatorem dokumentu UPO,

- zaświadczenia z urzędu skarbowego potwierdzającego złożenie zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w 2017 roku.

Powyższe pismo, wraz ze stosownym wnioskiem, należy złożyć w Punkcie Obsługi pasażerów ZTM lub Wydziale obsługi Mieszkańców.

Aktualni posiadacze e-hologramów mogą przedłużyć ich ważność do 30 września 2019, za pomocą automatów biletowych.

 

 

 

Bilet warszawiaka. Od września taniej w 2.strefie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się