16°C lekkie zachmurzenie

Modernizacja Traktu Lubelskiego: Tak, ale nie odrazu.

Komunikacja, Modernizacja Traktu Lubelskiego odrazu - zdjęcie, fotografia

Nie jest tajemnicą, że mieszkańcy  Wawra a także  kilku innych  dzielnic sąsiednich, położonych wzdłuż linii  Otwockiej, od dawna nie kryją niezadowolenia z obecnej jakości   Traktu Lubelskiego. Lecz oto dobra wiadomość – na horyzoncie pojawiły się pewne plany, które prawdopodobnie odmienią obecny stan rzeczy i znacznie poprawią nienajlepszą kondycję ulicy .

I tak bowiem Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom rozgoryczonych użytkowników trasy, organizując przetarg na budowę Traktu pomiędzy ulicami Zwoleńską i Borowiecką.

Ta w najwyższym stopniu godna tego, aby ją docenić  inicjatywa natrafiła jednak na pewne trudności. Problem wynika z tego, że każda z trzech złożonych do tej pory ofert przekracza przyjęty przez ZMID budżet o co najmniej 4 mln zł.

W świetle powyższych faktów ZRIM postanowił wystąpić do Rady Miasta o zwiększenie budżetu, który został uprzednio zaplanowany na przebudowę. I jakkolwiek  szansa, aby decyzja okazała się korzystna dla mieszkańców  jest jak najbardziej  realna, należy mieć na uwadze, że najbliższy znany termin posiedzenia Rady wyznaczony został dopiero na grudzień i to dopiero wówczas  wyznaczony zostanie zwycięzca przetargu oraz  terminy realizacji wybranego projektu.

Pomimo optymistycznych rokowań, zainteresowani mieszkańcy powinni więc uzbroić się w cierpliwość – szanse bowiem, aby jakiekolwiek prace w zakresie usprawnienia funkcjonowania Traktu Lubelskiego zostały wykonane jeszcze w tym roku są niestety znikome.

Modernizacja Traktu Lubelskiego: Tak, ale nie odrazu. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się