26°C bezchmurnie

Umowa na przebudowe bazaru w Falenicy podpisana. Jak będzie wyglądać stare-nowe targowisko

Przebudowa targowiska zakłada przede wszystkim wybudowanie nowych pawilonów handlowych (88 sztuk), miejsc do handlu z samochodów (72 miejsc), toalety ogólnodostępnej, wykonaniu instalacji deszczowej. Prace obejmują także wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Teren targowiska będzie ogrodzony i wyposażony w kamery monitorujące obszar przez całą dobę.
Wykonawcą tej inwestycji jest firma Climatic Sp. z o.o. Sp. k. Za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie w wysokości 14 275 788,31 tys. zł brutto. Harmonogram zakłada realizację przedsięwzięcia w ciągu 699 dni od daty podpisania umowy, przy czym prace zaplanowane są na lata 2017 - 2019.
Prace nad modernizacją targowiska w Wawrze rozpoczęły się w 2015 r., a obszar ten jest jedną z pilotażowych lokalizacji wybranych w ramach programu „Warszawskie Centra Lokalne”, który prowadzi stołeczny ratusz we współpracy z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich. Jest to program, który wychodzi naprzeciw zgłaszanym podczas spotkań z mieszkańcami potrzebom zmian, jakie powinny nastąpić w przestrzeni stolicy.

Warszawskie Centrum Lokalne w Falenicy
W 2015 roku odbył się szereg działań konsultacyjnych i projektowych, w efekcie których powstała nowa koncepcja zagospodarowania terenu targowiska i jego otoczenia. Na nowe Centrum Lokalne Falenica będą składały się poza targowiskiem także m.in. siłownia plenerowa, plac zabaw, parking dla korzystających z targowiska, biblioteka wraz z centrum społeczno-kulturalnym i atrakcyjnie zagospodarowane skwery.

Proces konsultacji społecznych modernizowanego obszaru cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i kupców. Zorganizowano w ramach niego szereg spotkań informacyjnych, warsztaty projektowe i spacer badawczy. Mieszkańcy podczas spotkań zgłaszali m.in. konieczność poprawy infrastruktury komunikacyjnej i drogowej, rozbudowania biblioteki, poprawy porządku, czystości i estetyki, wprowadzenia atrakcyjnych miejsc spotkań (np. kawiarni czy restauracji). Nowa koncepcja zagospodarowania centrum Falenicy wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, a teraz ruszą prace mające na celu wprowadzenie jej w życie.

 

 

 

 

źródło: UM

Umowa na przebudowe bazaru w Falenicy podpisana. Jak będzie wyglądać stare-nowe targowisko komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się