17°C rozproszone chmury

Jest zgoda na budowę odcinka POW przebiegającego przez Wawer. Co z postulatami mieszkańców?

Inwestycje, zgoda budowę odcinka przebiegającego przez Wawer postulatami mieszkańców - zdjęcie, fotografia

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o Zezwoleniu Na Realizację Inwestycji Drogowej na budowę ok. 7,5 km odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy przebiegającego przez dzielnicę Wawer i gminę Wiązowna. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Decyzja dotyczy zadania „C” zakładającego budowę fragmentu drogi ekspresowej S2 na odcinku od węzła Wał Miedzeszyński (bez węzła) do węzła Lubelska (bez węzła) o długości ok. 7,5 km. Projekt inwestycji zakłada budowę m.in.: wiaduktów oraz estakad, sieci kanalizacji deszczowej a także urządzeń BRD i ochrony środowiska. Czy to dobre wieści dla Wawra?...

- Niestety, nie uwzględnione zostały uwagi samorządu wawerskiego i mieszkańców co do tunelu pod torami w Miedzeszynie (będzie tzw. wanna odkryta), oraz długości estakad w Mazowieckim Parku Krajobrazowym (będzie sporo nasypów...). Tym samym obiecany przez rząd na 2020 rok termin oddania inwestycji jak na tę chwilę wydaje się być nie zagrożony - mówi radny Michał Żebrowski.

Przypomnijmy: Południowa Obwodnica Warszawy to droga ekspresowa realizowana w województwie mazowieckim, na terenie m.st. Warszawy w dzielnicach Ursynów, Wilanów i Wawer. POW umożliwi połączenie dróg krajowych w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa czy Wrocławia. To także połączenie Trasy Armii Krajowej z węzłem A2 Konotopa do Gdańska i Białegostoku.

 

 

 

 

źródło: mazowieckie.pl

Jest zgoda na budowę odcinka POW przebiegającego przez Wawer. Co z postulatami mieszkańców? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się