22°C bezchmurnie

Jeziorowa - prace ruszą lada moment

Inwestycje, Jeziorowa prace ruszą moment - zdjęcie, fotografia

W ciągu ostatnich kilkunastu lat wzdłuż ulicy Jeziorowej powstało szereg osiedli, w których zamieszkało z pewnością kilkaset osób (a może i kilka tysięcy - dokładne dane nie są możliwe z uwagi na nie meldowanie się sporej części nowych mieszkańców). Są to w większości młode małżeństwa, posiadające dzieci, które uczęszczają w swojej zdecydowanej większości do SP nr 109 (nieopodal już w przyszłym roku oddane zostaną do użytku nowa szkoła podstawowa z przedszkolem oraz żłobek z oddziałami przedszkolnym, a w nieco dłuższej perspektywie - kolejny żłobek). Ulica Jeziorowa - przy której jeszcze na początku tego wieku były pola z uprawami kapusty, ogórków i ziemniaków jest dziś ruchliwą ulicą. Jej budowa - poszerzenie (jezdnia - 6 m, jednostronny chodnik 2 m i obrzeża) - oraz kanalizacja - należą obecnie do priorytetowych zadań władz dzielnicy. 

- Jeszcze pod koniec bieżącego tygodnia - a nie później niż w pierwszym tygodniu września  - rozpocznie się (nareszcie!) budowa ulicy Jeziorowej. Nie tyle "rozpocznie" - ile będzie kontynuowana po niezrozumiałym dla wielu mieszkańców i nas wszystkich przestoju, jaki nastąpił zaraz po pracach związanych z odwodnieniem deszczowym, które wykonał zwycięzca przetargu - spółka Dowbud-C - niedługo po wprowadzeniu na budowę (tj. 15.12.2016 r.) - mówi radny Michał Żebrowski i dodaje, że przyczyny ślimaczenia się tej inwestycji były zasadniczo dwie, główne - do zeszłorocznych problemów z projektowaniem (spóźnienie się projektanta wyłonionego w przetargu, z projektem o prawie 3 miesiące...) dołączyła tegoroczna paromiesięczna zwłoka spowodowana nie przygotowaniem do inwestycji MPWiK...

W końcu są konkrety. 8 sierpnia podpisano porozumienie pomiędzy MPWiK i Dowbud-C, który tym samym stał się jedynym wykonawcą kanalizacji i drogi - co jest dobrym prognostykiem powodzenia całości inwestycji, której zakończenie przewidziane jest w czerwcu 2018 r.

- Tymczasem, w pierwszej kolejności nastąpi wyłączenie z ruchu pierwszego odcinka ulicy Jeziorowej (mniej więcej od Wału Miedzeszyńskiego do pierwszego zakrętu - tego przy tych szklarniach), i nowej organizacji przepływu osób i aut dla tego miejsca, czego należy się spodziewać już w najbliższych dniach - zapowiada radny.

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: Michał Żebrowski

Jeziorowa - prace ruszą lada moment komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się